ZAMÓW DARMOWĄ WYCENĘ USŁUGI DRUKU 3D

Technologia druku 3D pozwala na stworzenie nieograniczonego spektrum przedmiotów – od kilkumilimetrowych figurek po skomplikowane części zaawansowanych maszyn.

Wyślij nam  swój model 3d w formacie pliku “.stl”. Aby poprawnie go wycenić, nie zapomnij nam napisać jak najwięcej o przesłanym modelu – warunki w jakich będzie używany, jakie siły będą na niego działały itp. – pozwoli nam to dobrać odpowiednią technologię druku, parametry druku oraz właściwy materiał .

Druk 3D na zamówienie – 3 proste kroki do zrealizowania usługi druku 3
 

Krok 1: Wysłanie projektu

Aby zacząć pracę, musimy otrzymać model 3D jako plik *.stl , wysłać można go pocztą elektroniczną. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zgłosić się do nas wcześniej – pomożemy m.in. w doborze odpowiedniego programu do projektowania.

Krok 2: Przygotowanie do druku 3D

Nasz zespół sprawdzi dokumentację i założenia projektu. Skontaktuje się także z klientem, aby omówić potrzeby oraz doprecyzować wymagania, co pozwoli przedstawić ostateczną wycenę.

Krok 3: Drukowanie modelu 3D

Projekt zaczyna nabierać realnych kształtów! Po wydrukowaniu gotowy produkt zostanie wysłany do klienta lub odebrany przez niego osobiście.

CO DRUKUJEMY?

Części

Figurki

Modele odlewnicze

Dekoracje

Wydruki wg projektów

Przedmioty funkcjonalne

CENA USŁUG DRUKU 3D

Cena usługi druku to złożone zagadnienie, na które ma wpływ wiele czynników branych pod uwagę przy wytworzeniu produktu lub prototypu, który ma spełniać konkretne założenia użytkowe.

Wytworzenie prototypu lub produktu wymaga dobrania odpowiedniego materiału oraz technologii druku 3d, z którego zostanie wytworzony model 3d, zależy to od założeń użytkowych danego projektu, nasz zespół znajdzie odpowiednie rozwiązanie materiałowe aby wydruk 3d mógł je spełnić.  Ta część przygotowania ceny usługi druku jest jedną z najbardziej istotnych.  Zaraz po niej, ważna jest wielkość modelu 3d, na którą zużywany będzie wcześniej dobrany materiał.
Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę usługi druku 3d jest czas pracy urządzeń niezbędnych do wytworzenia przedmiotu. W usługach druku 3d w technologii FFF/FDM, czas ten zależy od zastosowanej szerokości dyszy drukującej, wysokości warstwy w osi Z, od ilości wypełnienia znajdującego się miedzy ścianami modelu, rodzaju zastosowanego materiału oraz od orientacji modelu ułożonego na stole drukującym.

Podobne parametry brane są pod uwagę w technologiach wydruku SLA, DLP, LCD oraz SLS.  W zależności od modelu, wszystkie te parametry dobiera nasz technik w taki sposób, aby poprawnie przygotować model do wydruku oraz zoptymalizować cenę końcową usługi druku 3d – chyba, że klient zażyczy sobie konkretnego rozwiązania.

Modele, które są drukowane mają różnorodne kształty, jedne wymagają używania podpór wydruku, inne nie.
Proces usuwania podpór bywa czasochłonny więc jest on również częścią składową ceny usługi wydruku 3d.
Proces usuwania podpór polega na oddzielaniu materiału podporowego spod elementu, którego powierzchnie drukowane są w “powietrzu”.

Aby spełnić oczekiwania klientów, znaleźliśmy rozsądne rozwiązanie gdzie cena usługi druku 3d może zostać ograniczona do minimum. W wycenach naszej drukarni 3d znajdziemy cenę z usługą usuwania podpór oraz cenę bez tej usługi.
Aby samodzielnie usunąć podpory, wystarczą takie podstawowe narzędzia jak skalpel (lub coś podobnego) peseta, a przy mocnych podporach szczypce itp. 

Niektóre, zaawansowane projekty wymagają szpachlowania, wygładzania, malowania lub klejenia – w takich sytuacjach, usługi z tym związane również wyszególnione są w wycenie naszej drukarni.

Jaki widzisz, cena usługi druku 3d nie jest prostym zagadnieniem, mam nadzieję, że ten krótki opis pomógł Ci zrozumieć w jaki sposób dokonywane są darmowe wyceny usług druku 3d w drukarni p3drc.pl .