Usługi druku 3D pojawiają się coraz częściej w branży weterynarii. W jakiej formie? Otóż dla zwierząt po amputacji często stosuje się protezy, np. zastępujące łapkę. Lecznice weterynaryjne popularyzują więc protezy dla zwierząt drukowane 3D, które cechują się lekkością i trwałym wykonaniem. W Stanach zjednoczonych jest to już powszechna metoda leczenia niepełnosprawnych zwierząt, w Polsce dopiero zaczyna się popularyzować. To alternatywne rozwiązanie może nieść pomoc wielu okaleczonym zwierzętom.

Protezy dla zwierząt

            Zwierzęta, tak jak ludzie, są narażone na nieszczęśliwe wypadki. Czasami skutkiem takiego wypadku może być utrata kończyny przez psa lub kota. W dzisiejszej dobie nowych technologii zwierzę nie musi już uczyć się życia bez utraconej łapki, ponieważ można zdecydować się na protezę dla swojego pupila. Ułatwia im to nie tylko poruszanie się, ale pozwala cieszyć się życiem tak, jak przed przykrym zdarzeniem. Takie protezy świetnie sprawdzą się też w przypadku, gdy dany zwierzak ma niepełnosprawną kończynę już od urodzenia. Dzięki tej innowacji w weterynarii możesz pomóc swojemu kotu lub psu w łatwiejszym chodzeniu, bieganiu i zabawie.

Usługi druku 3D w weterynarii

            Protezy drukowane 3D dla okaleczonych zwierząt stają się coraz bardziej popularne w Polsce. W dużej mierze przyczynił się do tego student weterynarii – Maciej Szczepański – który chciałby rozpowszechniać to rozwiązanie w naszym kraju. Dzięki technologii 3D można stworzyć protezę na wymiar dla konkretnego zwierzaka. Wydrukowanie takiego projektu dla psa lub kota nie kosztuje dużo, a pozwoli pupilowi na życie z większym komfortem poruszania się i bez bólu. Konstrukcja takiej protezy jest solidna i wytrzymała, projektowana jest indywidualnie do danego zwierzęcia i jest świetnym rozwiązaniem dla poszkodowanych psów czy kotów. Zastępuje brakującą kończynę pomagając zwierzakowi w chodzeniu i bieganiu, dzięki czemu życie pupila staje się łatwiejsze. Dla druku 3D nie stanowi problemu skomplikowany wzór czy projekt, ponieważ ta technologia może wytworzyć każdy element z największą starannością.

Druk 3D dla dobra zwierząt

            Protezy dla zwierząt drukowane przestrzennie świetnie nadają się nie tylko dla zwierząt domowych, takich jak psy lub koty, ale spełniają swoją funkcję także u zwierząt dzikich i egzotycznych. WWF sfinansowało stworzenie kończyny dla rysia, który próbował odgryźć sobie łapę, aby wyplątać się z metalowego ogrodzenia. Wszczepiona proteza z druku 3D pozwala teraz rysiowi na swobodne życie jak zdrowe zwierzę. Usługi druku 3D oferują wykonanie protez zaprojektowanych indywidualnie do każdego zwierzęcia. Wykonujemy dokładne pomiary, przygotowujemy szablon i drukujemy protezę, dzięki czemu jest ona stworzona szybko i niskim kosztem. Protezy mogą być mocowane za pomocą szelek podtrzymujących lub wszczepiane do implantów kostnych. Druk 3D zlecenia na protezy dla zwierząt wykonuje z pełną dokładnością i gwarantuje wysoką jakość produktu.