DRUKOWANIE 3D ma również swoje zastosowanie w takich rzemiosłach jak fotografia profesjonalna.
Przykładem takim jest wydruk tzw. OPTICAL SNOOT.
Snooty optyczne to modyfikatory mocnego światła, które są używane na wiele sposobów do oświetlania obiektu lub sceny. Najczęściej widać je w teatrze, kiedy główna piosenkarka lub postać jest oświetlona mocnym światłem. Główną funkcją światła snoot jest tworzenie silnego kierunkowego źródła światła z niezwykle kontrastowymi i ostrymi cieniami.
W tym przypadku DRUKARNIA 3D p3drc.pl dostała zlecenie na wycenę usług druku addytywnego oraz  na wykonanie usługi druk 3d takich właśnie nakładek wraz korpusem wieloczęściowym oraz podkładkami.
W projekcie tym zastosowana została technologia addytywna  Fused Deposition Modeling (FDM) przy użyciu specjalnie dobranego filamentu typu Premium PET-G, który wytrzyma wysokie temperatury powstające podczas naświetlania.
Ze względu na drobne oraz skomplikowane wzory nakładek, użyta została dysza o średnicy 250um. Aby obudowa zachowała właściwe walory fizyczno/mechaniczne, użyta została nieco większa dysza o średnicy 400um a całość została zbudowana na warstwie o wysokości od 150um do 250um.