WYCENA USŁUGI DRUKU 3D

Technologia druku 3D pozwala na stworzenie nieograniczonego spektrum przedmiotów – od kilkumilimetrowych figurek po skomplikowane części zaawansowanych maszyn.

Wyślij nam  swój model 3d w formacie pliku “.stl”. Aby poprawnie go wycenić, nie zapomnij nam napisać jak najwięcej o przesłanym modelu – warunki w jakich będzie używany, jakie siły będą na niego działały itp. – pozwoli nam to dobrać odpowiednią technologię druku, parametry druku oraz właściwy materiał .

JAK ZAMÓWIĆ USŁUGĘ DRUKU 3D?

Krok 1: wysłanie projektu przez klienta

Prosimy o wysyłanie drogą elektroniczną projektów w pliku *.stl. Zachęcamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – podpowiemy, jak przygotować projekt, z jakiego programu skorzystać

Krok 2: przygotowania do druku 3D

Po zapoznaniu się z założeniami projektu i dokumentacją, skontaktujemy się, aby doprecyzować szczegółowe wymagania, warunki, w jakich będzie wykorzystywany drukowany element, aby móc przedstawić ostateczną wycenę.

Krok 3: drukowanie 3D 

Po ustaleniu szczegółów i zaakceptowaniu, przystępujemy do realizacji zleconej usługi. Zamówienie wyślemy na podany adres, możesz je również odebrać osobiście.

CO DRUKUJEMY?

Części z druku 3d

Prototyp

Modele odlewnicze

Dekoracje

Wydruki wg projektów

Przedmioty funkcjonalne

ILE KOSZTUJE DRUKOWANIE 3D?

Cena usługi druku 3D jest wynikiem złożonego procesu, który uwzględnia wiele czynników istotnych dla wytworzenia produktu lub prototypu spełniającego konkretne potrzeby użytkowe.
Wytwarzanie prototypu lub produktu wymaga precyzyjnego doboru materiału i technologii druku 3D, z których zostanie wykonany model. Wybór ten zależy od konkretnych założeń projektowych, jednak nasz zespół specjalistów zawsze dobierze najbardziej odpowiednie rozwiązanie materiałowe, zapewniające spełnienie wymagań danego zadania. Ta kwestia stanowi kluczowy element procesu ustalania ceny usługi druku.
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na cenę jest wielkość modelu 3D oraz zużycie materiału związanego z jego wydrukiem. Następnie należy uwzględnić czas pracy urządzeń niezbędnych do realizacji zlecenia. W przypadku usług druku 3D w technologii FFF/FDM, czas ten jest uzależniony od parametrów takich jak szerokość dyszy drukującej, wysokość warstwy w osi Z, stopień wypełnienia modelu, rodzaj materiału oraz orientacja modelu na stole drukującym.
Dzięki profesjonalnemu podejściu i zaawansowanej technologii naszej firmy, jesteśmy w stanie zoptymalizować proces druku 3D, minimalizując czas i koszty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości finalnego produktu.

Podobne parametry brane są pod uwagę w technologiach wydruku SLA, DLP, LCD oraz SLS.  W zależności od modelu, wszystkie te parametry dobiera nasz technik w taki sposób, aby poprawnie przygotować model do wydruku oraz zoptymalizować cenę końcową usługi druku 3d – chyba, że klient zażyczy sobie konkretnego rozwiązania.

Modele, które są drukowane mają różnorodne kształty, jedne wymagają używania podpór wydruku, inne nie.
Proces usuwania podpór bywa czasochłonny więc jest on również częścią składową ceny usługi wydruku 3d.
Proces usuwania podpór polega na oddzielaniu materiału podporowego spod elementu, którego powierzchnie drukowane są w “powietrzu”.

Aby spełnić oczekiwania klientów, znaleźliśmy rozsądne rozwiązanie gdzie cena usługi druku 3d może zostać ograniczona do minimum. W wycenach naszej drukarni 3d znajdziemy cenę z usługą usuwania podpór oraz cenę bez tej usługi.
Aby samodzielnie usunąć podpory, wystarczą podstawowe narzędzia takie jak skalpel (lub coś podobnego) peseta, a przy mocnych podporach szczypce itp. 

Niektóre, zaawansowane projekty wymagają szpachlowania, wygładzania, malowania lub klejenia – w takich sytuacjach, usługi z tym związane również wyszególnione są w wycenie naszej drukarni.

Jak widzisz, cena usługi druku 3d nie jest prostym zagadnieniem, mam nadzieję, że ten krótki opis pomógł Ci zrozumieć w jaki sposób dokonywane są wyceny usług druku 3d w drukarni p3drc.pl .

DRUKOWANIE 3D – CENNIK

usługi druku 3D: od 50zł netto

Tak jak wcześniej zostało to opisane, na cenę usługi druku 3d wpływa wiele czynników. Minimalna cena za wytworzenie przesłanego projektu to 50zł, gdzie jest to cena za jeden lub wiele modeli w projekcie.

usługi dodatkowe: od 0 zł netto

Za podstawowe czynności związane z obróbką modelu po wydruku nie pobieramy opłat.

DRUKOWANIE 3D – CENA WYSYŁKI

Na każdym etapie zamówienia dbamy o największą dokładność, w tak bardzo ważnej części jak przygotowanie do wysyłki i sama wysyłka ma to szczególne znaczenie. Zaczynając od wyboru odpowiedniego przewoźnika, kończąc na bezpieczeństwie przesyłki dbamy o satysfakcję naszego klienta. Do wyboru mamy popularne paczkomaty InPost oraz odpowiednio dobranego Kuriera.

Paczkomaty InPost: 14,63zł netto
(18zł brutto)

Wybierając opcję wysyłki do paczkomatu nie zapomnij podać numeru telefony, adresu email oraz numeru paczkomatu
(znajdziesz go na tej stronie: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat ), do którego mam nadać przesyłkę.

Kurier: 20,33zł netto
(25zł brutto)

Wybierając opcję wysyłki za pośrednictwem kuriera również bardzo ważny jest numer telefonu oraz poprawne dane adresowe z kodem pocztowym

Podane wartości są cenami netto.