Druk 3D – oprzyrządowanie produkcyjne drukowane przestrzennie

Aby zwiększyć efektywność i poprawić jakość na linii produkcyjnej, trzeba stosować odpowiednie oprzyrządowanie. Drukowanie przestrzenne takich sprzętów pozwala zmniejszyć koszty i przyspieszyć cały proces.

Druk 3D – automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa umożliwia sterowanie wszelkimi procesami bez udziału pracownika lub z minimalnym jego udziałem. Dodatkowo obecna technologia pozwala dostosowywać linie produkcyjne do potrzeb przedsiębiorstwa. Najlepszą metodą na pozyskanie potrzebnych narzędzi jest druk 3D. Z jego pomocą można wytworzyć oprzyrządowanie produkcyjne najwyższej jakości. Tym sposobem można wydrukować zarówno małe elementy, jak i wielkogabarytowe części. Mogą być to sprawdziany, uchwyty, mocowania, formy wytryskowe itp. Druk przestrzenny umożliwia również prototypowanie i produkcję części zamiennych. Jest to bardzo pomocna technologia w automatyce przemysłowej.

Oprzyrządowanie produkcyjne, a usługi druku 3D

Cały proces produkcji bazuje na zmechanizowanych sprzętach i szybkim wytwarzaniu. Elementy linii produkcyjnej zużywają się i trzeba je wymieniać na nowe, aby nie doszło do zatrzymania produkcji. Druk 3D pozwala w krótkim czasie wytworzyć części, które wymagają już wymiany. Z łatwością poradzi sobie z prostymi elementami oraz z takimi, które mają skomplikowane kształty. Można wykonać taki sam komponent z pełną dokładnością lub wprowadzić w nim potrzebne zmiany. Wytwarzanie przyrostowe umożliwia masową produkcję lub wydrukowanie tylko jednego narzędzia lub części. Możliwości jest wiele, więc każdy projekt dostosowuje się w pełni do wymagań danego obiektu.

Linia produkcyjna „na wymiar”

Stworzenie nowego produktu, którego jeszcze nie ma na rynku, wymaga odpowiednich narzędzi i ich skonfigurowania. Trzeba dokładnie przemyśleć jak ma przebiegać produkcja i jaki sprzęt będzie niezbędny. Aktualnie jest możliwość stworzenia linii produkcyjnej „na wymiar”, czyli dostosowanej do potrzeb produktu. Druk 3D oferuje wiele różnych filamentów, które przydadzą się do wykonania oprzyrządowania produkcyjnego. Są to m.in. materiały odporne na wysoką temperaturę, elastyczne, czy sztywne. Usługi druku 3D na zlecenie umożliwiają stworzenie prototypu tak, aby posiadał wszystkie cechy finalnego produktu. Po przetestowaniu pierwszego egzemplarza można nanieść poprawki, jeżeli będą wymagane.

Nowoczesny zakład produkcyjny z drukiem 3D

Firmy produkcyjne muszą rozwijać swoje technologie, aby przyspieszać i ulepszać produkcje. Tradycyjne metody wytwarzania części odchodzą już w niepamięć, teraz stawia się tylko na nowoczesne rozwiązania. Prowadząc zakład produkcyjny warto korzystać z druku 3D na zlecenie u sprawdzonego partnera. Pomaga to wprowadzić innowacyjne rozwiązania w firmie, ale też oszczędzić sporo pieniędzy. Usługi drukowania przestrzennego oferują bardzo wysoką jakość, niskie ceny i krótki czas realizacji. Dzięki współpracy ze sprawdzoną firmą zajmującą się drukowaniem 3D można uzyskać dużo lepsze efekty pracy oraz zredukować koszty. Wprowadzenie tej technologii do przedsiębiorstwa produkcyjnego stworzy nowoczesny zakład, który podąża z duchem czasu.

Produkcja – druk 3D na zlecenie

Modelowanie, drukowanie, wykończenie. Takie są etapy drukowania 3D, które trzeba wykonać, aby element był w pełni skończony. Ta metoda jest coraz częściej używana w branży produkcyjnej, ponieważ można ją wykorzystać do tworzenia różnorodnych obiektów. Od małych gwintów śrubek, do całych karoserii samochodowych. Wytwarzanie addytywne ma duży potencjał i z roku na rok coraz bardziej się ulepsza i rozwija. Korzystają z niej zarówno osoby prywatne, jak i firmy z różnych branż. Jeśli chcesz współpracować z profesjonalną firmą zajmującą się drukiem 3D – skontaktuj się z nami. Cieszymy się dobrymi opiniami wśród naszych klientów i posiadamy wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Zadzwoń lub napisz, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Wprowadzimy innowacje w Twojej firmie!