WYDRUK 3D NA ZAMÓWIENIE

Wydruk 3D na zamówienie – przygotowanie modelu

jak to działa?

Pomysł i wizja

Pewnie nie raz zastanawialiście się jak można wykorzystać możliwość wydruku 3D w technologii FDM/FFF, mSLA, SLA, MJF lub SLS.

Jest wiele miejsc w Internecie gdzie można znaleźć modele 3d pasujące do twojego pomysłu, wizji. Są również programy pozwalające na łatwe przygotowanie potrzebnego modelu. Jednym z nich jest Autodesk Tinkercad, który pracuje w chmurze Autodesk tinkercad, bardzo popularny Autodesk Fusion 360 lub Design Spark Mechanical.

Mając już model 3d z pewnością chcielibyście przeobrazić go w rzecz realną, namacalną.

Właśnie to jest ta możliwość – znajdź lub stwórz swój model i prześlij go do nas abyśmy mogli wycenić możliwość wydruku.

adresy stron:
www.thingiverse.com
www.myminifactory.com
pinshape.com
www.youmagine.com
cults3d.com
grabcad.com

..i więcej

Przygotowanie do wydruku 3D na zamówienie

Jak już wiecie, jaki model byłby wart urealnienia, wystarczy tylko przygotować plik z modelem 3d w formacie *.stl .

Przesłane plik *.stl przetwarzane są za pomocą tzw. slicerów, programów tnących do formatu czytelnego przez drukarkę 3d.

Każdy kto miał styczność z technologią druku FFF, SLA, SLS lub DLP, wie o tym, że jest to najważniejsza czynność zanim włączy się drukarkę. To właśnie w slicerze ustawia się wszystkie parametry druku, które zależne są od dziesiątek czynników, takich jak typ filamentu/żywicy, stopień skomplikowania modelu 3d, temperatura otoczenia itp. Dzięki takiej wiedzy i umiejętnościom jesteśmy  w stanie przenieść dzieło wyobraźni do rzeczywistego świata.

Realizacja wydruku 3D na zamówienie

… i tak oto powstał rzeczywisty przedmiot, którego możesz dotknąć…

Gdy tylko będziemy gotowi do wysłania twojego projektu, poinformujemy cię o tym.

Dostawę możemy zrealizować na dwa sposoby, pierwszym z nich jest dostawa do paczkomatów Inpost, drugim – wysyłka odpowiednim kurierem.

Będziemy bardzo wdzięczni za napisanie opinii związanej z jakością i przydatnością wydrukowanego elementu

MASZ PYTANIA?

CHCESZ ZAMÓWIĆ DARMOWĄ WYCENĘ?