Pojemniki, skrzyni, obudowy i druk 3d – projekty tego typu są idealne aby wydrukować je za pomocą technologii druku 3d FFF / FDM . Ten przykład jest jednym z wielu jakie przedstawiamy w naszych realizacjach.
Realizacja dotyczyła wydruku 3d obudowy czujnika kurzu, wykonanej za pomocą materiału PET-G – jednego z najczęściej stosowanych materiałów właśnie do tego typu projektów.
Ktoś mógłby zapytać z jakiego powodu PET-G a nie PLA lub tak popularny ABS, który z naszego doświadczenia jest dość przestarzałym i przereklamowanym materiałem – odpowiedź jest prosta – bo tak 😊
A na poważnie, PLA jest dobrym materiałem dla projektów gdzie ważny jest wygląd kosztem cech typu odporność cieplna na odkształcania, twardość, sztywność, udarność – wszystkie te cechy posiada PET-G lub odpowiednie odmiany PLA, które często są droższym materiałem.

Wyceniając projekt bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na zadowolenie klienta z wykonanej realizacji a jedną z ważniejszych jest cena wydruku 3d połączona z jakością oraz cechami fizycznymi.