DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE
– DARMOWA WYCENA

Technologia druku 3D pozwala na stworzenie nieograniczonego spektrum przedmiotów – od kilkumilimetrowych figurek po skomplikowane części zaawansowanych maszyn.

Wyślij nam  swój model 3d w formacie pliku “.stl”. Aby poprawnie go wycenić, nie zapomnij nam napisać jak najwięcej o przesłanym modelu – warunki w jakich będzie używany, jakie siły będą na niego działały itp. – pozwoli nam to dobrać odpowiednią technologię druku, parametry druku oraz właściwy materiał .

DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE – JAK ZAMÓWIĆ USŁUGĘ

Krok 1: wysłanie projektu przez klienta

Prosimy o wysyłanie drogą elektroniczną projektów w pliku *.stl. Zachęcamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – podpowiemy, jak przygotować projekt, z jakiego programu skorzystać

Krok 2: przygotowania do druku 3D

Po zapoznaniu się z założeniami projektu i dokumentacją, skontaktujemy się, aby doprecyzować szczegółowe wymagania, warunki, w jakich będzie wykorzystywany drukowany element, aby móc przedstawić ostateczną wycenę.

Krok 3: drukowanie 3D na zamówienie

Po ustaleniu szczegółów i zaakceptowaniu, przystępujemy do realizacji zleconej usługi. Zamówienie wyślemy na podany adres, możesz go również odebrać osobiście.

CO DRUKUJEMY?

Części z druku 3d

Figurki

Modele odlewnicze

Dekoracje

Wydruki wg projektów

Przedmioty funkcjonalne

ILE KOSZTUJE DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE?

Cena usługi druku to złożone zagadnienie, na które ma wpływ wiele czynników branych pod uwagę przy wytworzeniu produktu lub prototypu, który ma spełniać konkretne założenia użytkowe.

Wytworzenie prototypu lub produktu wymaga dobrania odpowiedniego materiału oraz technologii druku 3d, z którego zostanie wytworzony model 3d, zależy to od założeń użytkowych danego projektu, nasz zespół znajdzie odpowiednie rozwiązanie materiałowe aby wydruk 3d mógł je spełnić.  Ta część przygotowania ceny usługi druku jest jedną z najbardziej istotnych.  Zaraz po niej, ważna jest wielkość modelu 3d, na którą zużywany będzie wcześniej dobrany materiał.
Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę usługi druku 3d jest czas pracy urządzeń niezbędnych do wytworzenia przedmiotu. W usługach druku 3d w technologii FFF/FDM, czas ten zależy od zastosowanej szerokości dyszy drukującej, wysokości warstwy w osi Z, od ilości wypełnienia znajdującego się miedzy ścianami modelu, rodzaju zastosowanego materiału oraz od orientacji modelu ułożonego na stole drukującym.

Podobne parametry brane są pod uwagę w technologiach wydruku SLA, DLP, LCD oraz SLS.  W zależności od modelu, wszystkie te parametry dobiera nasz technik w taki sposób, aby poprawnie przygotować model do wydruku oraz zoptymalizować cenę końcową usługi druku 3d – chyba, że klient zażyczy sobie konkretnego rozwiązania.

Modele, które są drukowane mają różnorodne kształty, jedne wymagają używania podpór wydruku, inne nie.
Proces usuwania podpór bywa czasochłonny więc jest on również częścią składową ceny usługi wydruku 3d.
Proces usuwania podpór polega na oddzielaniu materiału podporowego spod elementu, którego powierzchnie drukowane są w “powietrzu”.

Aby spełnić oczekiwania klientów, znaleźliśmy rozsądne rozwiązanie gdzie cena usługi druku 3d może zostać ograniczona do minimum. W wycenach naszej drukarni 3d znajdziemy cenę z usługą usuwania podpór oraz cenę bez tej usługi.
Aby samodzielnie usunąć podpory, wystarczą takie podstawowe narzędzia jak skalpel (lub coś podobnego) peseta, a przy mocnych podporach szczypce itp. 

Niektóre, zaawansowane projekty wymagają szpachlowania, wygładzania, malowania lub klejenia – w takich sytuacjach, usługi z tym związane również wyszególnione są w wycenie naszej drukarni.

Jaki widzisz, cena usługi druku 3d nie jest prostym zagadnieniem, mam nadzieję, że ten krótki opis pomógł Ci zrozumieć w jaki sposób dokonywane są darmowe wyceny usług druku 3d w drukarni p3drc.pl .

DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE – CENA

usługi druku 3D: od 50zł

Tak jak wcześniej zostało to opisane, na cenę usługi druku 3d wpływa wiele czynników. Minimalna cena za wydrukowanie przesłanego projektu to 50zł, gdzie jest to cena za jeden lub wiele modeli w projekcie.

usługi dodatkowe: od 0zł

Za podstawowe czynności związane z obróbką modelu po wydruku nie pobieramy opłat.

DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE – CENA WYSYŁKI

Na każdym etapie zamówienia dbamy o największą dokładność, w tak bardzo ważnej części jak przygotowanie do wysyłki i sama wysyłka ma to szczególne znaczenie. Zaczynając od wyboru odpowiedniego przewoźnika, kończąc na bezpieczeństwie przesyłki dbamy o satysfakcję naszego klienta. Do wyboru mamy popularne paczkomaty InPost oraz odpowiednio dobranego Kuriera.

Paczkomaty InPost: 14,63zł netto
(18zł brutto)

Wybierając opcję wysyłki do paczkomatu nie zapomnij podać numeru telefony, adresu email oraz numeru paczkomatu
(znajdziesz go na tej stronie: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat ), do którego mam nadać przesyłkę.

Kurier: 20,33zł netto
(25zł brutto)

Wybierając opcję wysyłki za pośrednictwem kuriera również bardzo ważny jest numer telefonu oraz poprawne dane adresowe z kodem pocztowym

Podane wartości są cenami netto.