Masz firmę, w której korzystasz ze skomplikowanych maszyn? Jeśli tak, to zapewne wiesz, jak kłopotliwa bywa wymiana części, które zużywają się w procesie eksploatacji. Potrzebne są wówczas części zamienne, które można zamówić u producenta, co często wiąże się z dużymi kosztami i długim czasem oczekiwania – a przecież każdy dzień przestoju w Twojej firmie generuje coraz większe straty. Czy może być gorzej? Owszem – część, której potrzebujesz, zostaje całkowicie wycofana z produkcji. Co wtedy? W tej sytuacji z pomocą przychodzi druk 3d. Zamienną część możesz sobie dziś po prostu… Wydrukować!

DRUK 3D W PRZEMYŚLE MASZYNOWYM

Technologia druku 3d z powodzeniem znajduje swoje zastosowanie w jednej z najprecyzyjniejszych gałęzi przemysłu ciężkiego, jakim jest przemysł maszynowy. Umożliwia ona wytwarzanie funkcjonalnych i wytrzymałych części wchodzących w skład różnego rodzaju mechanizmów i układów. Drukowanie części 3d to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści, po które sięga coraz więcej przedsiębiorstw.

usługi druku 3d - druk 3d SLS dla przemysłu

CZĘŚCI Z DRUKARKI 3D – dlaczego warto z nich korzystać?

DRUK 3D NA ZAMÓWIENIE – ROLNICTWO I POJAZD AUTONOMICZNY

Części maszyn czy też elementy do linii produkcyjnych z drukarki 3d produkuje się w krótszym czasie i tańszym kosztem niż te wytwarzane w produkcji standardowej. To niewątpliwie najważniejsze, ale nie jedyne, zalety tej metody.

Inne korzyści zastosowania druku 3d w produkcji części zamiennych do maszyn to:

  • Łatwość przechowywania projektu – w formie elektronicznej, dzięki czemu Twoja firma nie musi zamrażać kapitału produkując części zamienne na zapas i zajmować nimi miejsca w magazynie.
  • Brak kosztów przygotowawczych – nie musimy wytwarzać specjalnego narzędzia do produkcji. Wystarczy model 3d i od razu możemy przystąpić do drukowania.
  • Stopień skomplikowania projektu nie ma znaczenia – przy użyciu profesjonalnych technik wydruku trójwymiarowego, jaki oferujemy, możemy wytwarzać elementy o skomplikowanej geometrii z najwyższą precyzją.
  • Możliwość wyboru materiału – nasi specjaliści pomogą Ci dobrać materiał o podobnych lub zbliżonych właściwościach jak oryginał.

JAKIE CZĘŚCI ZAMIENNE DO MASZYN MOŻNA WYDRUKOWAĆ W 3D?

Jakie części zamienne możemy dla Ciebie wydrukować?

Skala możliwości jest bardzo szeroka.

Mogą to być np. wzorniki śrub, nakrętek, kształtowniki, kątowniki, elementy pomp, wirniki, osłony, obudowy, uchwyty, przekładnie, koła zębate, czy też części zamienne do sprzętu AGD i RTV oraz wielu innych komponentów do urządzeń i elementów całych linii produkcyjnych.  Jak najbardziej możliwe jest także drukowanie części samochodowych.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakie możliwości dla Twojej branży lub firmy niesie profesjonalny wydruk 3d, z przyjemnością Ci o nich opowiemy.

obudowa masowego przepływomierza powietrza

DRUKOWANIE 3D NA ZAMÓWIENIE w P3DRC

 Naszą firmę tworzą specjaliści z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, którzy chętnie wprowadzą Cię w świat profesjonalnych technik wydruku trójwymiarowego, który jest doskonałą alternatywą na szybki dostęp do części zamiennych wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń – nawet tych wycofanych z produkcji.Zaufały nam już setki klientów, którzy cenią nas za szybki czas realizacji, wysoką precyzję wykonania, przystępne ceny oraz profesjonalną obsługę.Postaw na dobre rozwiązania dla swojego biznesu. Otwórz się na technologię wydruku 3d i raz na zawsze miej z głowy problem części zamiennych w Twojej firmie.