Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowe samochody mają w sobie części drukowane 3D. Tym sposobem można nie tylko wyprodukować małe elementy, ale też całe deski rozdzielcze aut, a nawet karoserię. Z tego artykułu dowiesz się jak sprawdza się druk 3D w branży automotive.

Twój samochód z oryginalnymi akcesoriami

Posiadając własny samochód chcemy, aby był nie tylko funkcjonalny, ale też wyglądał oryginalnie. Aby dodać mu charakteru możemy szukać ciekawych akcesoriów w internecie lub postawić na swoją kreatywność. Drukowanie przestrzenne umożliwia wyprodukowanie części z własnego modelu. Takie akcesoria niewątpliwie będą niepowtarzalne, ale też dopasowane do Twojego samochodu i tanie w produkcji. Technologia druku 3D umożliwia wydruk nawet najbardziej skomplikowanych elementów i kształtów. Z jej pomocą możesz zatem zaprojektować i stworzyć m.in. klipsy na kable, uchwyt na telefon, dodatki w stylu muzycznym, czy skrobaczkę do szyb.

Nowe modele aut drukowane przestrzennie

Pierwszym samochodem, w którym nadwozie zostało całkowicie stworzone technologią druku 3D jest Urbee. Wykonała go firma Kor Ecologic w 2011r.. Natomiast w 1988r. Ford zaczął produkować części samochodowe właśnie za pomocą tej metody. Aktualnie można wydrukować części pojazdów i elementy zamienne do praktycznie wszystkich modeli aut, nawet tych zabytkowych. Jest to technologia, która daje bardzo dużo możliwości branży automotive i wychodzi naprzeciw nowym trendom.

Wyposażenie wnętrza i tuning

Miłośnicy nowoczesnych samochodów lubią wszelkie ulepszenia i tuningi. Aby zamontować w swoim pojeździe ciekawe gadżety nie trzeba już przeszukiwać wszystkich ogłoszeń w internecie i tracić fortuny. Najbardziej oryginalne będą elementy wymyślone samodzielnie. Druk 3D na zlecenie umożliwia wykonanie takich części, które będą całkowicie zgodne z Twoim zamysłem. Każdy, nawet najtrudniejszy element, wydrukowany będzie z pełną dokładnością i wysoką jakością. Tym sposobem można wykorzystać swoją kreatywność w pasji motoryzacyjnej, a dodatkowo zaoszczędzić pieniądze.

Funkcjonalne części samochodowe

Drukowanie 3D w branży automotive to nie tylko ciekawe gadżety i tuning. Ten sposób produkcji świetnie sprawdza się również w tworzeniu funkcjonalnych części samochodowych. Można niskim kosztem wytworzyć m.in. uchwyty, elementy silników, niezbędne śruby i wkręty itp. Najlepiej skorzystać z usług druku 3D w sprawdzonej firmie, która ma doświadczenie i konkurencyjne ceny. Inwestycja w produkcję za pomocą druku 3D jest bardzo korzystna, jeśli mamy dobrego partnera biznesowego.

Druk 3D na zlecenie firm z branży automotive

Firmy produkujące samochody coraz częściej korzystają z druku 3D w produkcji części. Najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z firmą z branży druku przestrzennego, ponieważ pozwala to oszczędzać pieniądze i czas. Zakup maszyn i wdrożenie operatorów druku 3D to nie lada wyzwanie i zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Przedsiębiorstwa zajmujące się inną tematyką, np. tworzeniem pojazdów, mogą przyspieszyć swoją produkcję korzystając z technologii addytywnej. Nie muszą kupować drukarek 3D i szukać doświadczonych pracowników do ich obsługi. Taniej i szybciej będzie nawiązać współpracę z firmą zajmującą się tą branżą od wielu lat. W takim przypadku mamy pewność, że wykonane elementy będą wysokiej jakości i zgodne z oczekiwaniami.