Druk 3D jest stosunkowo nową technologią, ma około trzydziestu lat. Zacznijmy więc od początku – pierwsza technika drukowania przestrzennego powstała w 1984 roku. Ojcem tej technologii jest Charles Hull, który opatentował pierwszą drukarkę 3D. Jest on uważany za prekursora druku 3D. Patent został mu przyznany w 1986 roku, za co uznaje się oficjalny początek druku 3D. Geneza jego powstania jest dość nietypowa. Charles Hull pracował nad nowymi metodami pokrycia blatów żywicą, która zastygała pod wpływem światła UV. Z upływem czasu przyszła mu na myśl możliwość tworzenia trójwymiarowych przedmiotów składających się z kilku warstw utwardzonej żywicy.

Druk 3D w pigułce

Druk 3D to proces tworzenia trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego projektu stworzonego w specjalnym programie. Proces ten kończy się wykonaniem przez drukarkę 3D trójwymiarowego przedmiotu. Drukarki tworzą przedmiot za pomocą takich materiałów jak: żywica światłoutwardzalna, ABS, PA12, PLA, TPU.

Jak rozwija się rynek druku 3D obecnie?

Tegoroczne badania rynku druku 3D podają bardzo optymistyczne informacje. Wartość tego rynku w pierwszym kwartale 2022r. wzrosła do 3 miliardów. Wzrost wynosi 27% w porównaniu do roku poprzedniego. Świat zmierza do przodu, technologie się rozwijają, a druk 3D dotrzymuje mu kroku.

Kiedy druk 3D osiągnął rozgłos w Polsce?

Z upływem lat coraz więcej drukarek przestrzennych trafia na rynek. Druk 3D staje się coraz bardziej popularny i osiąga rozgłos w mediach po stworzeniu protezy kończyny. Dzięki tej technologii życie osób po amputacjach zmieniło się na lepsze. Dziś powszechne jest drukowanie protez 3D dostosowanych do klienta.

Najlepszy wybór

W gąszczu powstałych firm i oferowanego przez nich druku na zlecenie, trudno się odnaleźć. Oferujemy Państwu najlepsze rozwiązanie, wskazując na naszą firmę. Chcemy podkreślić, że istnieje możliwość wysyłania zamówionego towaru. Ułatwia to cały proces zamówienia wydruku 3D. Nasza firma Drukarnia 3D p3drc.pl z siedzibą w Szczecinie wykonuje funkcjonalne części do maszyn, elementy oprzyrządowania, prototypy, co oznacza, że tworzymy niestandardowe modele. Druk 3D różni się cenowo, ale jest to szybka metoda wytwarzania potrzebnego elementu. Z naszej strony możemy zagwarantować konkurencyjne ceny. Pracujemy, tworząc w oparciu o technologie addytywne, co oznacza zbiorcze określenie kilku sposobów nanoszenia kolejnych warstw materiału podczas produkcji.

Jak przebiega proces zamówienia?

Proces zamówienia jest przez nas monitorowany od początku zamówienia po dostarczenie konkretnie wydrukowanego przedmiotu klientowi. Na naszej stronie internetowej można dokonać wyceny zamawianego przez siebie modelu. Zapewniamy, że wszystkie zamówienia realizujemy terminowo. Staramy się utrzymać ceny za druk na zlecenie na jak najniższej stopie. Zamówienia prostych modeli to koszt kilkunastu złotych. Mamy na swoim koncie sto procent zadowolonych klientów.